5/19/2015

První zkušenost s expirací opce u Lynx

Jak jsem již psal, u Lynx jsem si založil účet zejména pro možnost obchodovat opce na akcie a již jsem provedl několik prvních obchodů. Několik opcí jsem koupil a prodal, 2 dokonce vypsal a zde přináším mé zkušenosti s expirací jedné z vypsaných opcí.

Opce kterou jsem vypsal byla PUT opce na akcie s tickerem PDLI (PDL BioPharma Inc).

Za výpis opce jsem obdržel premium 23 dolarů a transakční náklady byly 4 dolary, takže jsem na tom vydělal 19 dolarů.

Opci jsem vypsal na realizační cenu 7 dolarů (akcie PDLI v tu dobu stála okolo 7,30 dolarů). Tuto vypsanou opci jsem držel do její expirace, která byla v pátek 15.5.2015.

K datu expirace se akcie  PDLI prodávala za cenu pod 6,5 dolarů, což znamenalo, že opce expirovala v penězích (stala se z ní ITM opce).

Co mě na expiraci trochu překvapilo bylo, že ačkoliv opce expirovala v pátek, tak jsem ji ve svém účtu viděl až do pondělí. Realizace opce proběhla až následující obchodní den, což bylo pondělí a proběhla podle očekávání. Z účtu mi odešlo 700 dolarů, přibylo mi 100 ks akcií PDLI a již zmizela ta vypsaná opce.

Za realizaci opce již žádné další transakční náklady nebyly, takže celkově by se dalo říci, že jsem tímto způsobem pořídil 100 akcií PDLI za 700 – 19 = 681 dolarů (za 1 akcii jsem zaplatil 6,81 dolaru).

5 komentářů:

 1. Že by inspirace od http://investportal.cz/po-stopach-insideru-zajimave-akcie ? :-)

  OdpovědětVymazat
 2. No abych pravdu řekl, tak mě inspiroval především stock screener na Google Finance a mnou nastavená kriteria. Ale investportál je každopádně taky velice inspirativní :)

  OdpovědětVymazat
 3. zdravím, můžu se zaptat, jak to mají ohledně poplatku za vklad/výběr peněz v rámci obchodního účtu? Nějaké další zajímavé postřehy? Nad Lynx uvažuji, a tak se snažím posbírat co nejvíce informací. Ať se daří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zatím jsem tam peníze jen poslal a bylo to zadarmo. S výběrem zatím zkušenost nemám, ale mám dojem že by to taky mělo být zadarmo, ale je tam tuším omezení na počet výběrů v měsíci... Zkusím to zjistit, když si na to vzpomenu a napíšu sem..

   Vymazat
  2. Tak jsem se jich zeptal a je to tak, že jeden výběr v měsíci je ze strany Lynx zadarmo a každý další výběr v tom samém měsící je zpoplatněn. Takže pokud Vám bude stačit jeden výběr za měsíc, tak není co řešit... Jediné co by mohl být problém je, že některé banky účtují poplatky i za přijaté platby (kdysi jsem to tak měl třeba u KB).

   Vymazat

Sem můžete psát Vaše dotazy